Jakie maty wejściowe najlepiej kupić?

Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Co ukazuje się naszym oczom, kiedy otwieramy drzwi hotelu, sklepu, biura… Chodzi tutaj o wycieraczkę, matę wejściową! Dlaczego?

Osoby, które chcą robić dobre pierwsze wrażenie, starają się, aby ich obuwie wyglądało schludnie. Żeby mogli je utrzymać w czystości, muszą je wytrzeć na wycieraczce i macie wejściowej, a więc to pierwsze, na czym skupiają swoje zmysły. Mimo tego, że sama kwestia maty wejściowej wydaje się być dosyć trywialnym elementem, to podświadomość rządzi się swoimi prawami i jeśli dana mata wejściowa/wycieraczka przypada nam do gustu – ogólna opinia o miejscu jest lepsza!

Czym jest mata wejściowa i czym różni się od wycieraczki?

Zarówno maty wejściowe i wycieraczki służą temu, aby oczyścić obuwie po wejściu do danego budynku. Ma to zastosowanie nie tylko w ramach zachowania higieny swojego obuwia, ale pozwala osobom sprzątającym na chwilę wytchnienia, ponieważ zachowanie czystości miejsca, gdzie przewijają się setki ludzi w brudnym obuwiu może być nie tylko ciężkie, ale po prostu niemożliwe. Maty wejściowe różnią się od wycieraczek przede wszystkim wielkością. Wycieraczka kojarzy się nam w końcu z prywatnymi mieszkaniami etc, natomiast maty można spotkać w hotelach, galeriach handlowych, biurowcach etc. Wielkość nie jest jednak jedyną cechą, ponieważ maty wchłaniają dużo więcej wody. Przez to mówi się, że w ten sposób można zatrzymać 80% wnoszonego brudu już na wejściu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *