Site Loader

Dziewczynki mogą robić coś więcej niż tylko bawić się lalkami lub grać w domu. Wspólne kolorowanie to idealny sposób na spędzenie czasu z rodzicami i znalezienie tematu, który zafascynuje małe dziewczynki. W kolorowankach dla małych dziewczynek znajdą się wzory przedstawiające popularne bajki Frozen czy My Little Pony, ale kolorowanki dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/kolorowanki-dla-dzieci-c-5000_5091_5605.html) mogą przedstawiać również sceny z życia codziennego, takie jak zabawy w ogrodzie czy w ogródku. Na plaży lub pracując jako lekarz, policjant, piosenkarz itp. Dzieci powyżej trzeciego roku życia znajdą również pasję w kolorowaniu obrazków przedstawiających dorosłych. Warto nauczyć dziecko, że możliwości jest wiele i nie trzeba się ograniczać.

Co zapewniają kolorowanki?

Trzylatki uczą się koncentracji na swojej pracy, dlatego warto im w tym pomóc. Kolorowanki dla trzylatków będą nieocenione w treningu uwagi i cierpliwości. Dobrym pomysłem jest przygotowanie zestawu kolorowanek na następny dzień wieczorem i zapisanie ich tak, aby później zaoszczędzić cenny czas na znalezienie odpowiedniego obrazka.

Jakie kolorowanki dla starszych dzieci?

Czterolatki są “starsze” od trzylatków, więc proste kolorowanki dla dzieci mogą stać się bez znaczenia dla ich młodszych kolegów. W takiej sytuacji dzieci mają już zdefiniowane zainteresowania i często wykazują chęć gromadzenia wiedzy o wszystkim, co wiąże się z ich pasjami, dlatego dobrym pomysłem dla takich dzieci jest kolorowanka dla czterolatków, przedstawiająca ich ulubione postacie z bajek, ulubione pojazdy czy zwierzęta, którymi się oczarowują.

Kolorowanki dla czteroletnich dzieci

Starszym przedszkolakom spodoba się dekorowanie ulubionych postaci, zwłaszcza tych popularnych. Innym bardzo cenionym motywem w kolorowance są rodzinne aktywności, takie jak wyprawy do lasu, pikniki, wycieczki czy przyjęcia. Aktywne 4-latki będą zafascynowane zdjęciami z gry w piłkę lub skoków narciarskich.

Kolorowanka dla czteroletniej dziewczynki

Podobnie jak koleżanka, czteroletnia dziewczynka ma już swoje pasje i pierwsze zainteresowania. W wielu tematach pojawiają się motywy “dziewczęce”, przedstawiające bajkowe księżniczki lub urocze scenki z życia codziennego. Wielu małym indywidualistom spodobają się kolorowanki dla dzieci, przedstawiające ich aktywność fizyczną, różne pojazdy lub tematy związane z przyrodą. Wiele dziewczynek w tym wieku interesuje się również zwierzętami, więc psy i konie mogą być dobrym wyborem. Kto wie, może to zainteresowanie przerodzi się w pasję na całe życie dziecka.

 

Post Author: Piotrek