Site Loader

Czas z rodzicami jest najważniejszy dla rozwoju dziecka, ale musi to być czas, w którym rodzice skupiają się na swoich dzieciach, a nie tylko spędzają z nimi czas. Książeczki z kolorowankami dla maluchów to idealne rozwiązanie, aby połączyć małe dzieci z opiekunami, pomóc im zacieśnić więzi i rozwinąć zdolności. Ten rodzaj aktywności jest bardzo wartościowy i zalecany jako właściwy trening umiejętności motorycznych i koncentracji u dzieci. Jak widać kolorowanki dla dzieci z www.taniaksiazka.pl, przynoszą same korzyści.

Czego potrzeba do kolorowania?

Nie potrzeba wiele pracy przy kolorowaniu – wystarczą kredki lub inne przybory do kolorowania i same kolorowanki dla dzieci. Dzięki tym zajęciom dziecko otrzyma to, co dla niego najważniejsze – czas i uwagę rodziców. Nie ma znaczenia, czy rysujesz proste kolorowanki do druku dla maluchów, czy bardziej złożone, trudne kolorowanki dla przedszkolaków.

Jak kolorowanki rozwijają?

Zanim dziecko rozpocznie naukę w szkole, powinno zacząć uczyć się pewnych funkcji umysłowych i fizycznych, które z pewnością przydadzą mu się w szkole. W ramach stymulacji tych funkcji, różne kolorowanki, wzory, zadania, które muszą łączyć kropki, i ukończenie różnych wzorów z pewnością odgrywają rolę. Rodzice, którzy uważają, że kolorowanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ uczy myślenia naśladowczego i dlatego nie warto z niego korzystać. Tacy ludzie uważają, że lepiej, aby dzieci robiły to same. Ale nie zawsze tak jest.

Rozwijanie zdolności artystycznych

Oczywiście, dobrze byłoby zachęcać dziecko do swobodnej twórczości, ale kolorowanki, wzory czy łączenie kropek dla rozwoju dziecka jest również dobrym rozwiązaniem, podobnie jak tworzenie rysunków z podanych elementów, śledzenie, dorysowywanie brakujących elementów. Wszystko to będzie miało również wpływ na rozwój dziecka. Tego typu zadania umożliwią rozwój. Takie ćwiczenia to także działania profilaktyczne, dlatego w dłuższej perspektywie można uniknąć uczenia się takich dzieci problemów z czytaniem i pisaniem.

Czego uczą kolorowanki?

Tego typu zabawy są doskonałe, ponieważ rozwijają analizę i syntezę wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, precyzję ruchów dłoni i palców, kontrolę napięcia mięśniowego, co z kolei wpływa na posługiwanie się kredkami. Jest to również świetna opcja na wzmocnienie pamięci dziecka przy nauce kolorów danej postaci z bajki. Kolorowanki pobudzą też wyobraźnię i dzięki nim dzieci mogą zbudować w głowie dokładnie to, jak będą wyglądać dane postacie w miejscu połączenia.

 

Post Author: Piotrek